Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Ankara’da çıkan yangında iki işçi hayatını kaybetti!

Ankara’da çıkan yangında iki işçi hayatını kaybetti!
Tamircin Burada

Ankara‘nın Yenimahalle ilçesinde yer alan GER-SAN Sanayi Sitesi Tahsin Karaman Caddesi’nde bulunan 2 katlı sünger fabrikasına, saat 11.00 sıralarında yangın çıktı.

Ankara’da çıkan yangında iki işçi hayatını kaybetti!

Alevler, rüzgârın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangın, fabrika önünde park halindeki minibüse de sıçradı. Yükselen dumanlar, şehrin pek çok yerinden görülürken, ilk belirlemelere göre 4 kişi dumandan etkilendi.

Olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık, polis, elektrik ve doğal gaz idaresi ekibi sevk edildi. Dumandan etkilenenlere sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Fabrikada çalışanların yakınları da olay yerine geldi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, yakınlarını görmek için alana girmeye çalışanlara engel oldu. İtfaiyenin yangını söndürme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Ankara’da çıkan yangında iki işçi hayatını kaybetti!

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

Fabrikada çalışan ve kimliği belirlenemeyen işçinin cesedi, yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Yangına müdahale sırasında 1 itfaiye eri de dumandan etkilendi. Dumandan etkilenen kişi sayısı 5’e çıktı.

Yangın, ekiplerin çalışmalarıyla saat 14.30’da kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam eden yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Fabrikada muhasebe müdürü olarak çalışan Müge Çetin ile Irak uyruklu işçi Safire Acem hayatını kaybetti. Ölenlerin cesetleri, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu dışarı çıkarılıp, otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumuna kaldırıldı.

Ankara’da çıkan yangında iki işçi hayatını kaybetti!

Ankara’da çıkan yangında iki işçi hayatını kaybetti! 1

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

1Yorum

  • EVRİM UZUN , Eylül 20, 2023 @ 5:20 pm

    Amaç yanlış olunca sonuçta yanlış olur iş güvenliği uzmanlığının çıkış amacı gerçekten de iş kazalarını en aza indirmek miydi yoksa ölümleri üstlenecek birilerini mi bulmak mı, esas soru bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla