Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Isparta’da iş cinayeti: 61 yaşındaki işçi iş kazasında yaşamını kaybetti!

Isparta’da iş cinayeti: 61 yaşındaki işçi iş kazasında yaşamını kaybetti!
Tamircin Burada
Olay, 25 Kasım’da Isparta’ya bağlı Gönen ilçesindeki bir çimento fabrikasında meydana geldi. S.Y.’nin kullandığı forklift çimento yüklerken geri manevra yaptı. Bu sırada 61 yaşındaki Erol Saygıvar, tırın dorsesi ile forklift arasında sıkıştı.
 

Isparta’da iş cinayeti


Olay yerinde hayatını kaybeden Saygıvar’ın cenazesi otopsinin ardından toprağa verildi. Gözaltına alınan forklift sürücüsü S.Y. ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

O anlar kameraya yansıdı

Kazaya ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı.

Görüntülerde, yük taşıyan forkliftin geri manevra yaptığı sırada tırın dorsesindeki brandayı örtmeye çalışan Erol Saygıvar’a çarptığı, ardından forklift ve dorse arasında sıkışan Saygıvar’ın yere düştüğü anlar yer aldı.

Olayı fark eden diğer işçiler ve forklift sürücüsünün Saygıvar’ın yanına geldiği anlar da görüntülere yansıdı.

Isparta iş güvenliği analizi

Isparta'da iş cinayeti: 61 yaşındaki işçi iş kazasında yaşamını kaybetti!Isparta'da iş cinayeti: 61 yaşındaki işçi iş kazasında yaşamını kaybetti!Isparta'da iş cinayeti: 61 yaşındaki işçi iş kazasında yaşamını kaybetti! 1Isparta'da iş cinayeti: 61 yaşındaki işçi iş kazasında yaşamını kaybetti!

 

Kasım ayında emekli olmasına rağmen çalışmaya devam eden 55-79 yaş aralığında en az 15 işçi, iş cinayetinde yaşamını yitirdi. Hayatını kaybeden işçilerin 3’ü Zonguldak’ta batan gemide, 4 işçi inşaattan düşerek, 2 işçi ağaç altında kalarak, 2 işçi henüz bilinmeyen bir nedenle, bir işçi göçük altında kalarak, bir işçi ezilerek, bir işçi nesne çarpması sonucu, bir işçi ise yakılarak öldürüldü

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla