Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Atanmayan öğretmen, Akkuyu Santrali inşaatında çalışırken düşerek yaşamını kaybetti

Atanmayan öğretmen, Akkuyu Santrali inşaatında çalışırken düşerek yaşamını kaybetti
Tamircin Burada

Mersin’de yapımı hızla süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali Proje inşaatında çalışırken düşüp beyin kanaması geçiren atanamayan öğretmen 26 yaşındaki İlyas Bul, yaşamını yitirdi.

Atanmayan öğretmen, Akkuyu Santrali inşaatında çalışırken düşerek yaşamını kaybetti

Mersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde çalıştığı sırada dengesini kaybederek düşen ve geçirdiği beyin kanamasından ötürü hastaneye kaldırılan atanamayan öğretmen İlyas Bul yaşamını yitirdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Boz, “Gencecik bir öğretmenin Akkuyu cehenneminde yaşamını yitirmesinin sorumlusu AKP iktidarıdır” dedi.

AKP iktidarı döneminde atanamadığı için Akkuyu Nükleer Santrali’nde bir süre önce işçi olarak çalışmaya başlayan 26 yaşındaki İngilizce Öğretmeni İlyas Bul, iş sahasında düşmesi sonrasında geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastanaye kaldırılmış, hastanedeki tedavisi 3 gündür sürmekteydi. Atanamayan öğretmen İlyas Bul, bugün sabah saatlerinde yaşam mücadelesini kaybetti.

Hastanede yaşam savaşını kaybetti

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, “Bu bir cinayettir. Vebali de gençleri geleceksizleştiren AKP iktidarınındır” dedi.

Atanamadığı için çareyi başka alanlarda çalışmakta bulan İngilizce öğretmeni İlyas Bul’un, Akkuyu Nükleer Santrali’nde çalışırken düşerek beyin kanaması geçirmesini “kaza” değil, AKP iktidarının gençlerin geleceği ile oynaması olarak yorumlayan Vekil Ali Boz, “Akkuyu, ilk günden beri skandalların santrali oldu. Birçok işçinin kölelik şartlarında çalıştırıldığı Akkuyu’da daha önümüzdeki günlerde tüm kamuoyuna yansıyan bir zehirlenme vakası yaşandı. İnsanların canını ucuz gören bu siyasi iktidar, halka bu zulmü reva görüyor. Sonuç ne oldu? Hiçbir şey. Çünkü denetim yok, tedbir yok” diye konuştu.

Mersin İş Güvenliği Analizi

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla