Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Mardin’de elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Mardin’de elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti
Tamircin Burada

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde elektrik akımına kapılan Özgür Akkaya, 26 gündür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Olay, 10 Ocak’ta Kızıltepe ilçesi merkezindeki Ersoylu Mahallesi’nde yaşandı. Bir inşaatta demir ustası olarak çalışan Özgür Akkaya, inşaatın üst katına çektiği demirin yüksek gerilim hattına temas etmesi sonucu elektrik akımına kapılarak ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından Akkaya, Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Akkaya, burada kalbinin durması üzerine yapılan müdahale ile yeniden hayata döndürülerek ilçedeki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesine sevk edildi.

26 gündür yaşam savaşı veren genç usta, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. – MARDİN

Mardin’de yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıkları

Mardin ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 3.940 iş kazası meydana gelmiş, 143 iş cinayeti yaşanmış, 5 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 646 olmuş, kayıp gün sayısı ise 4.673 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında 1’i kadın 22 kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir.

Mardin iş güvenliği analizi

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla