Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Elazığ’da yıkım sırasında çöken balkon altında kalan işçi hayatını kaybetti

Elazığ’da yıkım sırasında çöken balkon altında kalan işçi hayatını kaybetti
Tamircin Burada

ELAZIĞ’ın Kovancılar ilçesinde, ağır hasarlı 2 katlı bir evin yıkımı sırasında çöken balkonun altında kalarak yaralanan Ömer Bilici (25), tedavi gördüğü hastanede 6 ay sonra hayatını kaybetti.

Çöken balkon altında kalan işçi hayatını kaybetti

Olay, geçen 22 Ağustos’ta, Kovancılar ilçesine bağlı Saraybahçe köyünde meydana geldi. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerde ağır hasar görerek tahliye edilen 2 katlı evin, yıkımına başlandı. Evden kapı ve pencere gibi malzemeleri sökmek isteyen işçiler Hüsamettin Karatapan ve Ömer Bilici, çöken balkonun altında kaldı, bir işçi ise kaçarak kurtuldu.

İhbarla olay yerine sağlık, AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ilk müdahalenin ardından Kovancılar Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. İşçilerden Hüsamettin Karatapan tedavisinin ardından taburcu edilirken, ağır yaralanan Ömer Bilici de tedavisinin devamı için Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Bilici, yoğun bakım ünitesinde süren 6 aylık yaşam mücadelesini kaybetti. Bilici, ilçeye bağlı Yazıbaşı köyündeki aile kabristanında toprağa verildi.

Elazığ’da yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıkları

Elazığ ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 9.197 iş kazası meydana gelmiş, 126 iş cinayeti yaşanmış, 6 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 1.238 olmuş, kayıp gün sayısı ise 8.278 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir.

Elazığ iş güvenliği analizi

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla