KKD Nasıl Seçilir? Sayfası Yayında…

Kişisel Koruyucu Donanımların (KKD) etkin kullanımı için gerçek ihtiyaçların belirlenmesi, bu ihtiyaca uygun kişisel koruyucuların doğru seçimi, kullanıcıların onayının alınması, etkin kullanım için eğitim verilmesi ve denetim gibi bir dizi işlemi gerektiren önemli bir konudur. Bu nedenle Neden İş Güvenliği ekibi olarak KKD’ye özel önem vermekteyiz. KKD ile ilgili özel komisyon oluşturan NİG ekibi, kapsamlı araştırmalar yapmakta, bu doğrultuda hazırladığı çalışmaları sizlerle paylaşmaktadır.

Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar NASIL SEÇİLİR? kategorisi altında paylaşılarak, KKD kullanımı ve seçimi ile ilgili yayınlarımıza daha kolay bir şekilde ulaşılabilecektir. Yine KKD ile ilgili soru, öneri ve tavsiyelerinizi buradan gönderebileceksiniz.

İşyerlerinde kişisel koruyucu donanımların seçimine ve satın alınmasına karar verilirken etkili olan en önemli unsur,  standartlara uygun olup olmadığının bilinmesidir. Yaşamımız içinde her geçen gün daha fazla yer almaya başlayan standartlar, tüm dünya ülkelerinin üzerinde büyük bir titizlikle durduğu vazgeçilmez bir konuma getirilmiştir. Biz de KKD ekibi olarak bu standartları NASIL SEÇİLİR altında her kalem ürün için yayınlamaktayız.

 

UNUTMAYIN; Kişisel koruyucu donanım, iş kazası ya da meslek hastalığının önlenmesi, çalışanların sağlık ve güvenlik risklerinden korunması, sağlık ve güvenlik koşullarının iyileştirilmesi amacıyla kullanılır. İşveren, toplu korunma tedbirlerine, kişisel korunma tedbirlerine göre öncelik vermekle yükümlüdür.

 

 

5
Makaleyi Oylar mısınız?
[Total: 8 Average: 5]

Abone Ol
Haberin Olsun

NİG-e Abone Olun, son yayınlar önce size gelsin.

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.

8 Yorum

 1. Mehmet Rasim Akkuyu Eylül 15, 2019
  • orhanulusoy Eylül 16, 2019
 2. Bulut Çetin Eylül 17, 2019
 3. KKD Teknolojileri Eylül 17, 2019
  • Hüseyin Akay Eylül 17, 2019
 4. BurakAykut Eylül 19, 2019
  • İş Güvenliği Uzmanı Ekim 7, 2019
   • Kaan Berenoğlu Ekim 12, 2019

Soru Sorun / Cevap Yazın