Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği
Tamircin Burada

Bingöl İş Cinayetleri

Bingöl’de iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin her ne sebeple olursa olsun ertelenmesi ya da engellenmesi; iş kazalarına, meslek hastalıklarına ve iş cinayetlerine ORTAK OLMAKTIR!..

İş kazalarının birinci dereceden ve doğrudan nedenini oluşturan güvensiz durumlar ile güvensiz davranışlar giderilerek iş güvenliğinin sağlanması mümkündür. İş güvenliğinin temel ilkesi, çalışan insanın en dikkatsiz ve güvensiz davranışına karşın iş kazasının oluşmasını önleyecek önlemlerin alınmasıdır.

Unutmayalım ki; İnsanımızı bir makine olarak görmekten ziyade, insana yakışır bir çalışma ortamı sağlayarak ekonomik ve refah seviyesi yüksek bir çalışan olarak görmeliyiz ki, iş kazaları ve meslek hastalıkları can almaya, sakat bırakmaya devam etmesin.

Bingöl ve bölgelerinde yaşanan iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz.

Bingöl’de iş cinayeti: İnşaatın 7. katından düşen Hacı Tunç yaşamını yitirdi

Bingöl’de iş cinayeti yaşandı, çalıştığı inşaatta 7. kattan düşen Hacı Tunç hayatını kaybetti. Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi’ndeki bir inşaatta…

Bingöl’de terör saldırısında 2 elektrik işçisi şehit oldu

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Bugün saat 11.00 sıralarında Bingöl’ün Genç ilçesi Yolçatı Köyünde yaşanan elektrik arızasını gidermek için…
Araç çubuğuna atla