Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Güvenli KKD

 • 1700

  İnsanın yapmakla yükümlü olduğu iş için gerekli ve yeterli eğitim görmemiş ya da yeterli beceri ve deneyim kazanmamış olması, güvensiz davranışlara kaynaklık etmekte ve iş kazası nedenlerini ortaya çıkarmaktadır.

  SORU ŞU: İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Neden Gerekli?

  Profil fotoğrafıProfil fotoğrafı bunu beğendim
  1 Yorum
 • 1600

  Bence İş sağlığı ve güvenliği kanunu bir an önce revize edilmeli. İş sağlığı ve iş güvenliği birbirinden ayrılmalı. Bu görüşe katılıyor musunuz arkadaşlar.

  Profil fotoğrafıProfil fotoğrafıProfil fotoğrafı +2 bunu beğendim
  4 Yorumlar
 • 44900

  2003’te SGK ‘lı en düşük emekli maaşı asgari ücretten yüzde 47 fazlaydı. Şimdi ise asgari ücret emekli maaşından yüzde 45 daha fazla. Kamu işçilerinin ücretleri yüzde 45 ve en düşük memur aylıklarına yüzde 86 oranında artırılırken, emeklilere sadece enflasyon farkı verildi

  Sözde reform ile maaş bağlama oranları düşürülürken, emeklinin bü…Daha Fazla Oku

  Profil fotoğrafıProfil fotoğrafıProfil fotoğrafı +6 bunu beğendim
  7 Yorumlar
  • 16800

   Aynen kayılıyorum hocam. Bununla birlikte bu şartlarda iş arasa dahi bulamayan emekliler sefalete mahkum oluyor maalesef! Anlamadığım husus ise 16 milyon emeklinin sesinin çıkmaması, ilginç değil mi?

  • 11750

   Gelen son zamların, vergilerin emekliler için yaşamı felakete çevirdiği ortadayken, milletvekilleri kıyak emekli maaşlarına konmuşken, emeklilere azla yetinin, yıl sonuna kadar sabredin denmesi iki yüzlülüktür.

  • 21000

   Bundan yirmi-otuz yıl önce emekli olan memur ve işçi emekli ikramiyesi ile iyi kötü bir ev alabiliyordu. Peki şimdi bu mümkün mü? Nerede!

  • 8700

   Hayat pahalığının arttığı bir dönemde emekli maaşlarında artış yapılmaması emeklilere “ölün” demektir.Bu maaşlarla kiralar, faturalar nasıl ödenir?Market masrafları nasıl karşılanır?

  • 11500

   Emekliler için mesele sabretmek değil yaşayabilmek, ayakta kalmaktır. Ömür boyu çalışan, geçinebilmek için emekli olmalarına rağmen çalışmak zorunda kalan emekliler açlıkla sınanmak istenmektedir.

  • 29400

   Emeklilerin, yarın kaygısı olmadan, güvenli şekilde hayatını sürdürdüğü, barınma, ısınma, beslenme gibi temel ihtiyaçlarının bedelsiz olarak sağlandığı bir düzen mümkün. Yeter ki bu asalaklardan ve onların yağma düzeninden kurtulmak için bir araya gelelim.

  • 1700

   Her geçen gün hayat pahalılığının daha da arttığı Türkiye’de bu ücretler, yıllarca dişini tırnağına takıp çalışmış, ardından emeklilik hakkını elde etmiş insanları yaşanamaz ücretlere mahkum etmek değildir de nedir?

 • 1600

  Emekli de olsanız sigortasız çalışmayın arkadaşlar

  Sigortasız çalışanların iş güvencesi yoktur.
  Kıdem ve ihbar tazminatı için dava açılması gerekecektir.
  İş kazası veya meslek hastalığı gibi durumlarda rapor parası almanız imkansız hale gelebilir.
  Emekli olduktan sonra çalışanların emekli aylığı kesilmez.
  Emekli çalışandan daha a…Daha Fazla Oku

  Profil fotoğrafıProfil fotoğrafıProfil fotoğrafı +6 bunu beğendim
  2 Yorumlar
 • 15750

  İş Güvenliği Uzmanlığı için; “Günümüzün karanlık, geleceğin belirsiz mesleği” desem nasıl yorumlar alabilirim acaba?

  Profil fotoğrafıProfil fotoğrafıProfil fotoğrafı +8 bunu beğendim
  12 Yorumlar
  • 1600

   Hocam ben size katılmıyorum. İddialıyım, geleceğin parlayan mesleği olabilir diye düşünüyorum.

  • 44900

   Bütün sistemin yükü iş güvenliği uzmanlarında ancak buna rağmen iş güvenliği uzmanları ne hakkettiği ücreti alıyorlar ne de mesleğe olan saygı kaldı.

  • 13250

   Kesinlikle katılıyorum

  • 16800

   İş güvenliği uzmanı.. Tanımı, görev ve sorumlulukları yasal mevzuat kapsamında açıkça belirtilmiş olsa da beklenti çok daha fazladır iş güvenliği uzmanından. Genellikle iş güvenliğinin tek sorumlusu olarak görülür, iş kazalarında ilk şüpheli kişidir. Hem işveren hem de çalışan tarafından sevilmez. Sürekli şikayet eden, fotoğraf çeken, ceza y…Daha Fazla Oku

  • 8700

   6331 Sayılı Kanunu tam anlamıyla uygulayabilsek aslında isg uzmanlığı cazip bir meslek olabilir.

   • 11750

    Yapmayın hocam, daha 2012’de çıkan kanunu uygulayamıyoruz ki. 30.06.2012 tarihinde yayınlanıp, 01.01.2013 tarihinden itibaren geçerli olan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, çıkarıldığı dönemde yeterli iş güvenliği uzmanı olmamasından dolayı 50’den az çalışanı olan az tehlikeli işyerleri ve kamu işletmelerinde ise 01.07.2014 tarihi…Daha Fazla Oku

    • 11750

     Mantığımın almadığı diğer bir konu ise, az tehlikeli bir işletmede 49 çalışan varsa burada tehlike yok, 51 çalışan var ise burası tehlikeli… İş Güvenliği Uzmanı olarak anlamakta zorlandığım bu mantıksızlık bugüne kadar halen devam ediyor. O yüzden kanun uygulanıyor demek doğru olmasa gerek.

    • 15750

     Değil mi ama…

    • 8700

     Salih Hocam, ben de onu anlatmaya çalışıyorum aslında. “6331 Sayılı Kanunu tam anlamıyla uygulayabilsek” ten kasım, devletin bahse konu kanunu gerektiğinde değil, her zaman uygulaması ile isg kültürü oluşur.

  • 21000

   Hocam yaraya tuz bastırıyorsun ama :))

   • 15750

    Sevgili kardeşim, yaraya tuz basmaktan ziyade, gerçekleri ortaya çıkarmak istiyoruz aslında. Aklından ne geçiyorsa buraya gönder gelsin :))

  • 1700

   İş Güvenliği Uzmanları, iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının oluşturulmasında önemli bir rol üstlenirler. Gelecekte iş sağlığı ve güvenliği konularının daha da önem kazanmasıyla birlikte, İş Güvenliği Uzmanlarının rolü ve etkisi daha da artacak gibi görünüyor.

 • Daha Fazla Gönderi Yükle

Hakkımda

Güvenli KKD

KKD Uzmanı

Güvenli KKD Türkiye ve Dünya’nın ilk ve tek risk analiz yöntemli, akıllı robot uygulamalı, teklif & ihale modüllü KKD Pazaryeri uygulamasıdır.

İş güvenliği ve KKD uzmanları olarak bizler, kişisel koruyucu donanımların seçiminin çoğu zaman yanlış yapıldığını, amacına uygun kullanılmadığına şahit oluyoruz. KKD’lerin kullanılmasına rağmen bir çok iş kazalarının ve ciddi yaralanmaların yaşandığını görüyoruz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda da ağıdaki 3 kriterin genel olarak çok sık yaşandığını biliyoruz. Bunlar;

 1. Kullanılan ya da satın alınan Kişisel Koruyucu Donanımların koruma kapasitesi aşılmış olabiliyor.
 2. Yanlış malzeme seçimi yapılmış olabiliyor.
 3. Koruyucular kullanıcı tarafından hatalı kullanılmış olabiliyor.

İşte bu bilinçten hareketle, Güvenli KKD platformunda KKD uzmanları ücretsiz olarak işverenlere ve kullanıcılara hizmet sağlayacak.

Medya

Arkadaşlar

Araç çubuğuna atla