Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Çöken mağazanın enkazının altında kalmaktan son anda kurtulan işçi konuştu

Başakşehir’de yan tarafında yapılan inşaatın çalışması sırasında çöken mobilya dükkanında AFAD’a bağlı arama kurtarma köpekleri çalışma yaptı …
Çöken mağazanın enkazının altında kalmaktan son anda kurtulan işçi konuştu 1

Başakşehir’de yan tarafında yapılan inşaatın çalışması sırasında çöken mobilya dükkanında AFAD‘a bağlı arama kurtarma köpekleri çalışma yaptı. Yapılan çalışmaların ardından boş olduğu teyit edilen dükkan iş makineleri ile yıkılmaya başlandı. Binanın çökmesi esnasında son anda duvarın altında kalmaktan kurtulan işçi korku dolu anları anlattı.

Online İSg Eğitimi

Başakşehir’de bulunan bir mobilyacılar sanayi sitesi içerisinde inşaat yapımı sırasında yan tarafta aktif olarak kullanılan mobilya satış mağazasında çökme meydana geldi. Çökme ile birlikte içeride bulunan 2 müşteri ve 1 işçi son anda dükkandan kurtulabildi. İçeride bulunan vatandaşlar sağlık kontrolleri yapılmak üzere sağlık ekiplerine teslim edilirken AFAD’a bağlı arama kurtarma köpekleri ise enkaz ve çevresinde birilerinin olabileceği ihtimaline karşı tarama yaptı. Boş olduğu tespit edilen dükkanın yıkım aşaması iş makineleri ile başladı. Yıkım esnasında sokakta geniş güvenlik önlemleri alınırken, sokak giriş ve çıkışları tamamen kapatıldı.

İlginizi Çekebilir!  Bursa’da kazı çalışması sırasında toprak kaydı, işçi mahsur kaldı

“Fark etmeseydim duvarın altında kalacaktım”

Son anda enkazın altında kalmaktan kurtulan işçi Yasin Şen, “Ben binanın arka tarafında oturuyordum bir anda deprem oluyor gibi sesler gelmeye başladı ve her yer toz duman oldu. Benim de üstüm başım hep toz oldu. Her şey yerle bir olmuştu. Dükkanda 2 kişi vardı son anda çıkmışlar galiba ben de arka tarafta oturuyordum ve yaslandığım duvar taş gelmesine rağmen çökmedi eğer çökseydi ben de duvarın altında kalacaktım. Yan taraftaki inşaatın önlemsizliğinden olduğu söyleniyor ama inanın şu anda daha fazla konuşamıyorum” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir!  Maden ocağında izinsiz göçmen çalıştırdılar. 1 milyon 262 bin TL ceza kesildi

Dükkanda çalışan işçi ile polisler arasında gerginlik yaşandı

Çağrı Tasarım Kampanya

Çalışmaların yapıldığı esnada çalıştığı işyerinin çevresindeki güvenli bölgeye geçmek istemeyen işyeri çalışanı ile polisler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Gerginlik sonucunda işçi bölgeden uzaklaştırıldı. –

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − nine =

Önceki Yayın
Karabük'te iş cinayeti: Üzerine ağırlık düşen Zafer Uzuntaş hayatını kaybetti 2

Karabük'te iş cinayeti: Üzerine ağırlık düşen Zafer Uzuntaş hayatını kaybetti

Sonraki Yayın
Madenlerdeki iş güvenliği tiyatro ile anlatılıyor 3

Madenlerdeki iş güvenliği tiyatro ile anlatılıyor

İlgili Yayınlar
Total
0
Share